Wysyłka: lądem, wodą, czy powietrzem?

dostawa

Dzisiejszy świat nie bez powodu nazywany jest globalną wioską. Możemy przemieszczać się coraz szybciej, a gdy nie chcemy sami zmieniać miejsca swojego położenia, to zawsze możemy też wysłać coś komuś paczką. Wtedy powstaje pytanie, jaka opcja będzie najkorzystniejsza? Czy najlepiej będzie wysłać przesyłkę drogą lądową, wodną, czy też może powietrzną? W dzisiejszych czasach odległość nie jest już żadną barierą, paczki wysyłane są z jednego końca świata na drugi i w dodatku nie zajmuje to wcale tak dużo czasu. Oczywiście jakąś barierą mogą stać się kwestie finansowe, nie wszystkie usługi kosztują tyle samo, niektóre w dodatku są bardzo drogie. W związku z tym warto wiedzieć, który rodzaj transportu wybrać, aby nasza przesyłka szybko dotarła do adresata i abyśmy nie zapłacili za to zawrotnej sumy pieniędzy.

Nietrudno wywnioskować, że jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest czas dostarczenia. W związku z tym wiadomo, że droga lotnicza wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku, gdy nasza przesyłka musi dotrzeć do adresata w jak najkrótszym czasie. Przesyłka taka może zostać doręczona już następnego dnia. Niestety ta opcja jest jednak wciąż bardzo droga. Drugim rozwiązaniem jest transport drogą lądową. Przesyłka nie będzie doręczona aż tak szybko, jak w przypadku transportu samolotem, aczkolwiek jest to bardzo ekonomiczna opcja i również mamy pewność, że dotrze ona do adresata. Jeśli chodzi o transport morski, jest on wybierany najczęściej w przypadku przesyłek masowych i których zamawiający może sobie pozwolić na nieco dłuższy czas dostawy.

Decydując się na wysyłkę kurierską poza granice kraju, musimy rozważyć, czy zależy nam na jak najszybszym jej doręczeniu, czy też wystarczy nam tańsza opcja.