Przesyłka za pobraniem

przesyłka_za_pobraniem

Wiele osób, które decyduje się na zakupy przez internet, często ma wątpliwości dotyczące tego, czy na pewno otrzymają towar, za który zapłacą. Niestety coraz więcej słyszy się o nieuczciwych sprzedawcach, którzy pobierają pieniądze, a nie wysyłają sprzedanych przedmiotów. Aby uchronić się przed taką sytuacją, warto jest skorzystać z usługi ‚za pobraniem’ – COD (Cash On Delivery).

Schemat dostarczenia przesyłki za pobraniem jest bardzo prosty. Kurier przywozi paczkę do odbiorcy. Przed otwarciem przesyłki adresat musi potwierdzić jej odebranie oraz uregulować płatność. Dopiero po dokonaniu potwierdzenia jest możliwość sprawdzenia zawartości paczki. Opłata pobrana przez kuriera przekazywana jest do firmy kurierskiej, a następnie do nadawcy przesyłki.

Niestety jeszcze nie we wszystkich firmach kurierskich została wprowadzona opcja ‚za pobraniem’ dla klientów indywidualnych. Zdarza się, że jeśli nie mamy podpisanej umowy, to niestety nie mamy możliwości skorzystania z tej usługi. Warto także pamiętać, że wysyłka z opcją COD będzie kosztowała nieco więcej, niż zwykła wysyłka po wpłacie na konto.

Zdecydowanym plusem usługi przesyłki za pobraniem jest świadomość tego, że nie zostaniemy oszukani i że po zamówieniu jakiegoś towaru na pewno on do nas dotrze. Natomiast minusem może być wyższa cena, którą będziemy musieli zapłacić za wysyłkę.