Kurier czy broker – kogo wybrać?

broker czy kurier

Firmy brokerskie swoje usługi dedykują przede wszystkim klientom indywidualnym oraz niedużym przedsiębiorstwom. Są to więc klienci, którzy raczej nie mogą sobie pozwolić na podpisanie umowy z firmą kurierską. Spowodowane jest to na przykład tym, że nie wysyłają dużej ilości przesyłek lub też wysyłają sporą ilość paczek, ale jedynie sezonowo (w okresie świątecznym, gdzie popyt na towary jest zdecydowanie większy). Tak więc jeśli wysyłamy większą ilość paczek tylko w określonych momentach roku, to warto jest skorzystać z usług brokerskich, gdyż będzie to po prostu bardziej opłacalne.

Brokerzy oferują szeroki wybór firm kurierskich, z którymi współpracują, jak także naprawdę korzystne warunki cenowe. Kolejnym plusem skorzystania z usług brokerów kurierskich jest krótki czas, w jakim możemy nawiązać współpracę. Wystarczy się jedynie zarejestrować w serwisie. Jednak podpisanie umowy z firmą kurierską także wiąże się z jakimiś profitami. Najważniejszym z nich jest możliwość odroczenia terminu płatności. W przypadku brokerów nie ma takiej możliwości, ponieważ od razu na stronie internetowej musimy uiścić opłatę.

Jeśli zaś jesteśmy dużą, dobrze prosperującą firmą, to nieopłacane będzie korzystanie z usług brokera. Wtedy najlepiej jest spotkać się z przedstawicielem firmy kurierskiej i podpisać umowę z racji dużej ilości paczek wysyłanych miesięcznie. W przypadku, gdy wysyłamy naprawdę sporą ilość paczek, firma kurierska może zaproponować nam zdecydowanie korzystniejsze warunki cenowe, niż broker.

Wybór brokera albo kuriera w przeważającej ilości przypadków wiąże się z tym, ile paczek wysyłamy, jak często oraz czy jesteśmy w stanie związać się umową z firmą kurierską.