Kto może odebrać przesyłkę?

odbiór_przesyłki

Często słyszy się skargi różnych osób na pracę kurierów. Dotyczą one między innymi godzin doręczeń przesyłek. Jedni twierdzą, że oczywistym jest, że przeciętny Polak w godzinach od 8:00 do 16:00 jest w pracy, a nie w domu, w związku z tym nie będzie miał możliwości, aby osobiście odebrać przesyłkę. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że kurierzy to także ludzie, którzy mają swoje życie, którego nie chcą spędzać jedynie w pracy. Niekoniecznie więc mają ochotę, aby na przykład doręczać przesyłki późnym wieczorem, kiedy to wszyscy inni już dawno odpoczywają po pracy.

Na szczęście dobrym rozwiązaniem jest to, że nie zawsze musimy odebrać przesyłkę osobiście. Gdy nie ma nas w domu, jest możliwość, aby paczkę odebrał na przykład ktoś z rodziny (mama, tata, siostra, mąż, teściowa…). Problem może wystąpić jedynie w sytuacji, gdy w domu jest tylko dziecko. Teoretycznie nie może ono pokwitować odbioru przesyłki. Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość odbioru przesyłki przez kogoś z sąsiedztwa.

Gdy wiemy już, która firma kurierska dostarczy nam przesyłkę, warto skontaktować się z tą firmą i wskazać adres, pod którym będziemy mieli możliwość jej odebrania. Nie zaszkodzi także poprosić o numer telefonu do kuriera i bezpośrednio z nim ustalić wszystkie szczegóły. Niektóre firmy kurierskie nie akceptują możliwości zmiany adresu do doręczenia. Trzeba pamiętać także o tym, że w przypadku, gdy przesyłka została uszkodzona, a nie odebraliśmy jej osobiście i nie spisaliśmy protokołu szkody, to zapewne trudne będzie złożenie reklamacji.