Kobieta kurier

kobieta_kurier

W dzisiejszych czasach coraz więcej zawodów nie jest już zastrzeżonych jedynie dla mężczyzn. Niezaprzeczalny jest fakt, że kobiety są coraz bardziej pewne siebie, znają swoją wartość i potrafią szybko piąć się po szczeblach kariery. Bardzo dużo zawodów, które wydawały się odpowiednie jedynie dla mężczyzn, są wykonywane właśnie przez kobiety.

Przykładem takiego zawodu może być właśnie branża logistyczna. Procent kobiet zatrudnionych w firmach kurierskich systematycznie rośnie. Panie doskonale sobie radzą zarówno podczas pracy w biurach jako doskonałe manager, jak także są świetnymi kierowcami i rozważą przesyłki.

Kobiety decydujące się na przyjęcie posady kuriera, muszą mieć świadomość, że nie jest to najłatwiejsza praca. Kurier przez cały dzień jest w ciągłym ruchu, musi być aktywny, jak także skupiony podczas prowadzenia samochodu. Jest to jednak bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie widzą siebie siedzących codziennie 8 godzin za biurkiem, przed komputerem. Osoby pracujące w firmach kurierskich w pewnym sensie same mogą organizować swój dzień i zarządzać czasem. Trzeba pamiętać jednak o tym, że praca kuriera nie zawsze jest łatwa, chociażby w zwykłym, ‚fizycznym’ sensie. Często paczki, które trzeba dostarczyć są duże i ciężkie, a trzeba je przecież dostarczyć do samych drzwi adresata. Kobiety podejmujące się tej pracy muszą mieć dobrą kondycję fizyczną, jak także umieć łatwo nawiązywać kontakty (przecież niektórzy przedstawiciele płci przeciwnej z pewnością będą chcieli jakoś pomóc 🙂 ).

Często spotykamy się z nie do końca prawdziwym mitem, że kobieta za kierownicą nie wróży nic dobrego. Pani pracująca jako kurier musi doskonale radzić sobie z prowadzeniem samochodu, w końcu w zasadzie większość dnia spędza za kółkiem. Inną ważną kwestią jest dyspozycyjność. Zawód kuriera nie wiąże się z pracą w sztywnych godzinach 8:00-16:00. Często trzeba być także dostępnym w godzinach wieczornych albo w weekend. Nie dla wszystkich kobiet będzie łatwo pogodzić pracę z życiem prywatnym, rodzinnym.

Dlaczego więc coraz więcej kobiet decyduje się na bycie kurierem? Chyba przede wszystkim dlatego, że każda kobieta uwielbia wyzwania i nie znosi stereotypów (w końcu nie tylko mężczyźni mogą wykonywać określone zawody i nie tylko oni potrafią dobrze prowadzić samochód!). W dodatku, kobiety posiadają wiele cech, które są bardzo przydatne w tej pracy – takie jak zdolności interpersonalne, czy umiejętność świetnej organizacji czasu pracy.